Cannabis dla kobiet i mężczyzn

Cannabis dla kobiet i mężczyzn

Nowe badanie przeprowadzone na uniwersytetach Columbia i Johns Hopkins wykazało, że kobiety o niskim dochodzie w wieku powyżej 50 lat, które nie są białe, najprawdopodobniej postrzegają używanie konopi indyjskich jako ryzykowne.

Grupa kobiet jest prawie dwa razy bardziej skłonna do tego przekonania w porównaniu z mężczyznami w tym samym wieku i grupie demograficznej. Ustalenia są zgodne z innymi zaobserwowanymi różnicami między płciami w zakresie postrzeganego ryzyka związanego z używaniem substancji.

Co ciekawe, badanie wiąże się także z innym obserwowanym ostatnio zjawiskiem między płciami: różnicą w wpływie kannabinoidów na mężczyzn i kobiety, szczególnie na funkcje hormonów i neuroprzekaźników.

Jak marihuana może wpływać na mężczyzn?

Mężczyźni spożywają zwykle konopie indyjskie w większych ilościach i o wyższej mocy, niż kobiety. Mężczyźni używający marihuany mają również tendencję do wyższego wskaźnika delta-9-tetrahydrokannabinolu (delta9-THC) we krwi, Rzadziej okazują się konsumentami wyłącznie marihuany oraz co ciekawe, posiadają większą skłonność do stanów lękowych i zaburzeń osobowości.

Udokumentowano również, że mężczyźni częściej łapią gastro fazę, czyli wykazują wyższą podatność na wzrost apetytu i ilości jedzenia. (Chłopaki, następne gastro to wina Waszej płci!)

Jak marihuana może wpływać na kobiety?

Kobiety częściej doświadczają zawrotów głowy podczas używania marihuany niż mężczyźni. Kobiety decydują się na zażywanie konopi indyjskich głównie w przypadku lęków i niepokoju, odczuwając słabsze efekty z powodu różnicy w
rozkładzie masy ciała. Ponadto, kobiety okazują się być bardziej podatne na zaburzenia pamięci wzrokowo-przestrzennej w wyniku spożyciu konopi indyjskich (Drogie Panie, następnym razem, gdy wyjdziesz z domu bez telefonu czy kluczy, Twoja płeć mogła rzeczywiście na to wpłynąć!)

Jak marihuana może wpływać na popęd seksualny?

Najbardziej fascynującą reakcją chemiczną zachodzącą w mózgu pod wpływem działania konopi indyjskich jest ich wpływ na seksualność, namiętność i pożądanie. Kobiety wykazują szczególnie interesującą reakcję na konopie indyjskie z powodu wysokiego poziomu estrogenu. Poziomy estrogenu odgrywają rolę w tym, jak bardzo mózg podatny jest na zewnętrzne kannabinoidy.

Naukowcy sugerują, że receptory estrogenowe znajdują się na szlaku przyjmowania THC. Najwyższe poziomy naturalnych endokannabinoidów w
organizmie występują zwykle podczas owulacji, a działanie endokannabinoidów jest w stanie intensywnie wpłynąć na płodność u kobiet. Zasadniczo, w mniejszych dawkach marihuana zwiększa apetyt seksualny u kobiet. W większych dawkach ma on raczej odwrotny skutek.

W przypadku mężczyzn, palenie i waporyzacja marihuany zmniejsza apetyt seksualny oraz produkcję nasienia. Istnieje wiele innych obszarów, w których konopie indyjskie wpływają na obie płcie w równych ilościach, takie jak stres, impulsywność, funkcje poznawcze, uczenie się i poczucie spełnienia.

Prowadzone badania wciąż znajdują się w powijakach pod względem decydujących wyników stanowiących dowód naukowy. Wstępne ustalenia potwierdzają jednak to, co wszyscy podejrzewaliśmy: marihuana rzeczywiście inaczej wpływa na mężczyzn i kobiety.

Źródło: http://spizganeziomki.net/cannabis-dla-kobiet-i-mezczyzn/

Leave a Reply