Jak dabować koncentraty konopne?

Jak dabować koncentraty konopne?

Na początku dabbing może wydawać się skomplikowany i zniechęcający, jednak jest to jedna z tych czynności, które okazują się proste po przeczytaniu odpowiedniej instrukcji i spróbowaniu. Aby upewnić się, że Twój pierwszy raz przebiegnie zgodnie z planem, nauczymy Cię jak prawidłowo dabbować.

Sprawdź ten artykuł, a dowiesz się jak własnoręcznie przygotować daby.

Zasadniczo, dabbowanie polega na waporyzacji koncentratu konopnego poprzez nałożenie po nałożenie go na gorącą powierzchnię bongosa lub bubblera i wdychanie odparowanych kannabinoidów i terpenów. Koncentraty to najczęściej BHO, żywica, wosk lub olej, które są znacznie silniejsze od działania kwiatów marihuany. Podczas gdy susz posiada zazwyczaj 10-25% THC, stężenie koncentratów przewyższa w ostatnich czasach typowy przedział 50- 80%, w zależności od metody ekstrakcji i jakości surowca.

Dabbing nie jest jednak dla wszystkich, szczególnie, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z konopiami indyjskimi. Proces dozowania jest bardziej wrażliwy, jednak kiedy zostanie opanowany, pozwala na wzniesienie się na nowe poziomy świadomości. Koncentraty zawierają również znacznie mniejszą ilość materiału roślinnego niż susz, dlatego w efekcie użytkownik wdycha znacznie więcej kannabinoidów (np. THC, CBD) i terpenów, a mniej spalonej żywicy.

Jakie narzędzie potrzebne są do dabbowania?

Technologia dabbowania posuwa się do przodu, jednak tradycyjna forma spożywania żywicy konopnej wymaga posiadania kilku elementów. Pamiętaj jednak, że ich wygląd może się różnić w zależności od firmy/konstrukcji.

  1. Żywica konopna – występuje ona w różnych formach, ale najczęściej stosowana jest metoda produkcji BHO, CO2 i przy użyciu ekstraktów bezrozpuszczalnikowych. Nie używaj ekstraktów na bazie alkoholu, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa konkretnego oleju, zrób dokładny research.
  2. Bongo lub bubbler z nakładką do dabów.
  3. Gwóźdź – wykonany jest najczęściej z tytanu, ceramiki i kwarcu.
  4. Kopuła – szklany kaptur umieszczony wokół gwoździa. Niektóre bubblery (patrz poniżej) nie potrzebują szklanej kuli, ale standardowe gwoździe potrzebują osłonki.
  5. Palnik – taki używany do crème brulee spełni swoje zadanie, ale niektórzy preferują większe, szybsze palniki napędzane propanem.
  6. Dabber – szklany, metalowy lub ceramiczny „patyczek” do nanoszenia żywicy.

Ile dabba potrzeba, żeby poczuć jego efekt?

Różne ekstrakty posiadają różne stężenia THC, warto więc wiedzieć, jak silna jest Twoja gandzia, zanim jej spróbujesz. Zaleca się rozpoczynanie od małych i stopniowe zwiększanie dawek, jeśli nadal będziesz się czuć komfortowo. Mała dawka nie jest większa niż okruszek. Może nie wygląda to zbyt wiele, ale wciąż jest to duża ilość THC trafiająca bezpośrednio do mózgu.

Dabbing może wydawać się bardzo intensywny dla osób przyzwyczajonych do palenia kwiatów, jednak w miarę palenia tolerancja znacząco rośnie. Dawka wielkości kropli wody to ilość dla zaawansowanych palaczy.

Jak się dabbuje?

Po ustawieniu platformy, przygotowaniu dabbera i odpowiednich narzędzi możesz rozpocząć delektowanie się swoim długo wyczekiwanym dabem. Radzimy usiąść podczas ściągania bucha, ponieważ przypływ THC może być bardzo intensywnym fizycznie przeżyciem.

Krok 1: Włącz palnik i wyceluj płomień bezpośrednio w gwóźdź. Większość osób podgrzewa gwóźdź, aż zacznie się czerwienić. Jeśli korzystasz z gwoździa elektronicznego, zapoznaj się z jego instrukcją.

Krok 2: Gdy gwóźdź jest już gorący, wyłącz go i umieść nad nim szklaną kopułę. Zaleca się, aby gwoździe tytanowe ostygły przez około 10 sekund, natomiast kwarcowe około 45 sekund, aby temperatura powierzchni nie była zbyt
wysoka.

Krok 3: Weź swój dabber i nałóż odrobinę koncentratu bezpośrednio na gwóźdź. Umieść go wewnątrz nagrzanej kopuły i wdychaj powoli. Obracanie końcówki dabbera pomoże uniknąć marnowania przyklejonego oleju.

Krok 4: Wypuść dym i baw się dobrze!

Uwaga dotycząca bezpieczeństwa: gwoździe i szklane kopuły stają się niezwykle gorące w procesie nagrzewania. Zachowaj ostrożność przy obchodzeniu się z nimi i zawsze czekaj, aż wszystkie elementy ostygną, zanim nawet pomyślisz o ich dotknięciu.

Czym są e-gwoździe i gwoździe bez kopuł?

W powyższym poradniku wyjaśniono, w jaki sposób używa się dabbera za pomocą zwykłej metody palnika i gwoździa. Istnieją jednak również inne metody, które odbiegają nieco od tego procesu. Gwoździe pozbawione kopuły to elementy metalowe, które nie wymagają szklanego kaptura, aby złapać dym. Zamiast tego, sieć otworów w gwoździu dostarcza parę prosto przez element. Nadal odgrzewasz go tak, jak zwykły gwóźdź, korzystając przy tym z kolejnej zalety – nie musisz posługiwać się dodatkowym kawałkiem szkła, który może stać się niebezpieczny przy bardzo wysokiej temperaturze.

E-gwoździe lub gwoździe elektroniczne są znacznie droższe niż standardowe, ale inwestycja jest często tego warta. Eliminują potrzebę posiadania pokrywki, a także palnika, który jest najbardziej niebezpiecznym elementem dabbowania. Ponadto, tym sposobem utrzymasz pełną kontrolę nad temperaturą gwoździa. Jest to fantastyczna funkcja, jeśli zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu smaków i terpenów w trakcie dabbowania.

Technologia dabbowania stale ulepsza się i rozszerza. Obserwuj nasze artykuły, wkrótce przedstawimy nowe metody przygotowania i spożywania koncentratów!

Źródło: http://spizganeziomki.net/jak-dabowac-koncentraty-konopne/

Leave a Reply