Kierowcy po użyciu konopi nie stracą już w Niemczech prawa jazdy tak od razu!

Kierowcy po użyciu konopi nie stracą już w Niemczech prawa jazdy tak od razu!

Osoby zatrzymane z 1 nanogramem THC na mililitr krwi poddane zostaną najpierw ocenie medycznej.

Kierowcy złapani na jeździe po spożyciu marihuany nie stracą już tak szybko prawa jazdy w Niemczech.

Sąd federalny w Lipsku orzekł, że organ wydający prawa jazdy ma obowiązek każdorazowo ocenić medycznie zdolność kierowcy do prowadzenia pojazdu – donosi dziennik Deutsche Welle.

Prawo w Niemczech mówi, że prawo jazdy może zostać odebrane w sytuacji, w której kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Osoby zatrzymane z ponad 1 nanogramem THC na mililitr krwi traciły natychmiastowo prawo jazdy, podczas gdy nieprzekroczenie tego limitu uznawane jest za „stan po użyciu”, niepodlegający utracie dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów.

Za kierowcę „po użyciu” uznaje się osobę prowadzącą pojazd, posiadającą mniej niż 1 nanogram THC na mililitr krwi

W 2015 r. grupa ekspertów zaproponowała zwiększenie limitu do trzech nanogramów na milimetr krwi, ponieważ THC utrzymuje się w krwiobiegu nawet kilka dni po spożyciu marihuany.

We wtorek sąd federalny w Lipsku orzekł jednak, ze limit powinien pozostać niezmieniony.

W ubiegłym rok, organizacja zrzeszająca policjantów w Niemczech wezwała rząd do dekryminalizacji konsumpcji marihuany.

Andre Schulz, szef organizacji BDK (Association of German Criminal Officers) powiedział, że ich ugrupowanie opowiada się za „całkowitą dekryminalizacją konopi indyjskich”.

Przyznał, że obecny system zabraniający używania marihuany stygmatyzuje ludzi i „pozwala na styczność ze światem przestępczym” oraz stwierdził, że „zakaz posiadania marihuany został kiedyś wprowadzony samowolnie, […] i nie jest ani mądry, ani korzystny”.

„W historii ludzkości nie istniało nigdy społeczeństwo wolne od narkotyków” – powiedział. „To jest coś, co należy zaakceptować. Według mojej prognozy, zakaz posiadania marihuany w Niemczech zostanie zaraz całkowicie zniesiony”.

Stwierdził jednak, że nie powinien być dostępny dla kierowców.

Źródło: http://spizganeziomki.net/kierowcy-po-uzyciu-konopi-nie-straca-juz-w-niemczech-prawa-jazdy-tak-od-razu/

Leave a Reply