Kobieta o imieniu Marijuana Pepsi otrzymuje doktorat – teraz nazywa się Dr Marijuana Pepsi

Kobieta o imieniu Marijuana Pepsi otrzymuje doktorat – teraz nazywa się Dr Marijuana Pepsi

„Ludzie robią z tego wielką sprawę, nie mogę się od tego uwolnić”

Kobieta, której rodzice nadali imiona Marijuana Pepsi obroniła właśnie doktorat. Od teraz nazywa się Dr Marijuana Pepsi Vandyck. Dr Vandyck, lat 46, odmówił zmiany imienia, które jej matka dała w chwili urodzenia, pomimo trwającej przez całe życie presji zewnętrznej. Obecnie uzyskała tytuł doktora w dziedzinie zarządzania edukacją w Cardinal Stritch University w Wisconsin. Dr Vandyck ukończył studia w maju. „Dorosłam z moim imieniem, ponieważ jestem silną kobietą. Musiałam być” – mówiła w wywiadzie dla Daily Mail.

Krytyka, kpiny i zastraszanie w stosunku do Marijuany Pepsi trwały odkąd była dzieckiem i pochodziły ze strony nauczycieli, rówieśników czy przełożonych, którzy mieli wpływ na jej pracę naukową. Tematem jej rozprawy doktorskiej była „Czarne imiona w białych klasach: zachowania nauczycieli i percepcja uczniów”. „Ludzie robią z tego wielką sprawę, całe życie nie mogłam się od tego uwolnić” – powiedziała Milwaukee Journal Sentinel, dodając, że wykładowcy bezustannie kwestionowali prawdziwość jej imienia. Niektórzy uparcie nazywali ją Marią, czego nienawidziła.

Dr Vandyck pracuje obecnie w małym artystycznym college’u w Wisconsin i mieszka z mężem na małej farmie w Illinois. Pracuje na rynku nieruchomości i używa nazwiska „MP Vandyck” na swoich znakach z dopiskiem „na sprzedaż”, aby uniknąć kradzieży przez nastolatków. Jej dwie siostry posiadają bardziej konwencjonalne imiona – Robin i Kimberly. Pomimo swojego imienia dr Vandyck mówi, że nie pije Pepsi i nigdy nie próbowała palić marihuany.

Źródło: http://spizganeziomki.net/kobieta-o-imieniu-marijuana-pepsi-otrzymuje-doktorat-teraz-nazywa-sie-dr-marijuana-pepsi/

Leave a Reply