Marihuana może poprawiać orgazmy u kobiet

Marihuana może poprawiać orgazmy u kobiet

Badania pokazują, że kobiety, które używały marihuany przed seksem, dwukrotnie częściej twierdzą, że mają satysfakcjonujące orgazmy

Około 1/3 kobiet w Stanach Zjednoczonych spożywała konopie indyjskie przed seksem. Twierdzą one, że doświadczyły zwiększonego pożądania i lepszych orgazmów, co pokazuj wyniki badania.

Badanie opublikowane w czasopiśmie Sexual Medicine wykazało, że kobiety, które używały marihuany przed seksem, były dwukrotnie bardziej zaspokojone niż pozostałe uczestniczki badania.

Kobiety, które regularnie używały konopi indyjskich przyznały się do satysfakcjonujących orgazmów dwukrotnie częśniej.

Naukowcy zauważyli, że spożycie marihuany rośnie wśród dorosłych Amerykanów, ponieważ coraz więcej państw przyjmuje przepisy zezwalające na legalny zakup  konopi, zarówno w celach medycznych, jak i rekreacyjnych.

W badaniu wzięło udział 373 pacjentek w praktyce położniczej i ginekologicznej w akademickim centrum medycznym w Saint Louis w stanie Missouri. Ogółem 127 kobiet (34%) zgłosiło używanie marihuany przed aktywnością seksualną.

Naukowcy zauważają, że brakuje badań analizujących wpływ Cannabis na życie seksualne. Sprawdzamy, czy marihuana działająca na receptor kannabinoidowy w mózgu bierze udział w czynnościach seksualnych.

Marihuana od dawna powiązana jest ze wzrostem aktywności seksualnej wśród nastolatków – tak samo jak alkohol i narkotyki rekreacyjne. Wcześniejsze badania wiązały marihuanę z seksem niebezpiecznym i wyższymi wskaźnikami chorób przenoszonych drogą płciową.

Badanie przeprowadzone przez dr Becky Lynn z Saint Louis University School of Medicine dotyczyło związku między konopiami a satysfakcją kobiet z życia seksualnego, popędu seksualnego, orgazmu, nawilżenia i bólu podczas stosunku.

Ogółem, 197 kobiet w badaniu (ok. 52%) nigdy wcześniej nie używało marihuany. Kolejne 49 kobiet (ok. 13%) używało konopi wcześniej, ale nie przed seksem.

„Nowością w tym badaniu jest ujęcie marihuany jako przydatnego elementu w seksie”, powiedział Joseph Palamar, badacz zdrowia populacji w NYU Langone Medical Center w Nowym Jorku, który nie był faktycznie zaangażowany w badania.

Dodał: „Zazwyczaj używki badane są jako czynniki ryzyka dla seksu. Myślę, że ten artykuł oznacza, że czasy się zmieniają ”.

Badanie wykazało, że kobiety, które używały konopi przed seksem, miały więcej nawilżenia i odczuwały mniej bólu podczas stosunku niż kobiety, które tego nie robiły. Różnice były jednak zbyt małe, aby wykluczyć możliwość, że są przypadkowe.

Ograniczenia badania obejmują jego niewielką próbę oraz założenia – eksperyment nie miał na celu bezpośredniego udowodnienia wpływu konopi indyjskich na zdrowie seksualne.

Źródło: http://spizganeziomki.net/marihuana-moze-poprawiac-orgazmy-u-kobiet/

Leave a Reply