Mike Tyson zamierza uprawiać marihuanę na masową skalę!

Mike Tyson zamierza uprawiać marihuanę na masową skalę!

Legenda sportów walki oraz jego partnerzy biznesowi – Robert Hickman i Jay Strommen oraz burmistrz California City Jennifer Wood planują rozpoczęcie nowej inwestycji na 40-akrowej działce w Kalifornii oddalonej o 60 mil na południowy zachód od Parku Narodowego Doliny Śmierci. Przekształcona ona zostanie w farmę marihuany oraz towarzyszący jej kompleks obiektów powiązanych z konopiami indyjskimi.

Uprawa marihuany to zaledwie element ogromnego przedsięwzięcia planowanego przez Tyson Holistics.  W ramach nowej działalności utworzona zostanie „Tyson Cultivation School”, czyli szkoła poświęcona uprawie konopi indyjskich, umożliwiająca uczenie ogrodników najnowszych i najbardziej efektywnych technik doskonalenia upraw. Uprawa zajmować będzie 20 akrów, dzięki czemu warunki środowiskowe roślin pozostaną pod kontrolą. Obiekt oferować będzie także m.in. systemy nawadniające oraz sprzęt ogrodniczyusługi ekstrakcji, fabrykę żywności konopnej, wyjątkowe kempingi i kabiny, a nawet amfiteatr. Tyson od dawna wierzy w medyczną marihuanę, dlatego jego „ranczo” prowadzić będzie również badania naukowe mające na celu rozwój wiedzy na temat medycznego wykorzystania konopi indyjskich. Projekt zakłada także prowadzenie szeroko zakrojonych badań nad zastosowaniem klinicznym Cannabis. Przedsięwzięcie cieszy się poparciem władz lokalnych z uwagi na planowane utworzenie miejsc pracy dla mieszkańców Kalifornii.

Mike Tyson już wcześniej planował rozpoczęcie działalności w sektorze konopnym, jednak dopiero teraz czas przystąpienia do realizacji inwestycji oraz lokalizacja przedsięwzięcia zostały potwierdzone.  Tysonowi sprzyjają zmiany w prawie, które od 1 stycznia 2018 roku dopuszczają konopie indyjskie do legalnego obrotu w stanie Kalifornia. Mimo tego, że prawo obowiązuje dopiero od 1 stycznia, biznes konopny w stanie Kalifornia już teraz dynamicznie się rozwija.

Medyczna marihuana dostępna w Kalifornii już od 20 lat przynosiła każdego roku wpływy budżetowe w wysokości średnio 2 miliardów dolarów

Kalifornia jest już siódmym stanem, którego władze przegłosowały dopuszczenie rekreacyjnej marihuany do legalnego obrotu i spożywania. Stan Kalifornia dołączył do stanów Washington, Colorado, Oregon, Nevada, Maine oraz Massachusetts (lipiec 2018).  Całkowita legalizacja marihuany w Kalifornii stanowi moment przełomowy w historii zmian prawnych w zakresie konopi. Przed inwestorami otworzył się największy do tej pory rynek w Stanach Zjednoczonych skoncentrowany na rekreacyjnej marihuanie. Medyczna marihuana dostępna w Kalifornii już od 20 lat przynosiła każdego roku wpływy budżetowe w wysokości średnio 2 miliardów dolarów. W wyniku legalizacji konopi indyjskich w celu rekreacyjnego spożycia oznacza, że wpływy do budżetu zostaną zwielokrotnione. Zebranie 1 miliarda dolarów z podatków rocznie oznacza konieczność osiągnięcia prognozowanej sprzedaży na kwotę 7 miliardów dolarów, którą obecnie mieszkańcy tego stanu wydają każdego roku na marihuanę pochodzącą z czarnego rynku. Kwota ta może okazać się jednak znacznie wyższa ze względu na ogromny potencjał turystyczny Kalifornii oraz dynamicznie rozwijający się rynek towarzyszący Cannabis. Kalifornia wprowadza 15% państwowy podatek akcyzowy obowiązujący przy każdym zakupie marihuany. Klienci mogą oczekiwać 45% dodatkowych podatków państwowych i lokalnych. Suma podatków w Kalifornii jest niższa w porównaniu do innych stanów w celu osiągnięcia prognozowanych wpływów budżetowych z tego tytułu

Mimo tego, że nowa ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r. nie oznacza to, że zaraz po północy mieszkańcy skorzystali z oferty punktu sprzedaży konopi indyjskich. Przepisy stanu Kalifornia ograniczają sprzedaży marihuany w godzinach innych niż od 6 do 22. Marihuana będzie początkowo sprzedawana za pośrednictwem aptek. Przedsiębiorcy pragnący otworzyć własny punkt sprzedaży zostali zobowiązani do zdobycia zgody lokalnego hrabstwa bądź gminy, niestety zgodnie z prognozami Los Angeles Times, ponad 70% miast nie dopuszcza obecnie możliwości prowadzenia uprawy na ich terenach. Przepisy stanu Kalifornia dotyczące użytkowników konopi indyjskich nie różnią się znacząco od innych stanów. Marihuana dostępna jest jedynie dla osób, które ukończyły 21 lat. Palenie konopi indyjskich nie będzie możliwe w miejscach publicznych, w których obowiązuje zakaz palenie papierosów. Prowadzenie pojazdów pod wpływem THC również pozostaje nielegalne.

Źródło: http://medycznamarihuana.com/mike-tyson-zamierza-uprawiac-marihuane-masowa-skale/

Leave a Reply