Nie lubisz uczucia po paleniu marihuany? Twój mózg może być tak skonstruowany!

Nie lubisz uczucia po paleniu marihuany? Twój mózg może być tak skonstruowany!

Entuzjastów dabbowania nie brakuje! Koncentraty zawierające wysokie stężenie THC stają się dziś coraz bardziej popularne. Nowe techniki ekstrakcji pozwalają każdemu na własnoręczną produkcję koncentratów w domowym zaciszu.

Najlepszą korzyścią płynącą z przygotowywania dabbów jest bezpieczeństwo i niskie koszty procesu produkcyjnego przy użyciu zwykłych narzędzi domowych. Jedna z metod wykorzystuje wysoką temperaturę oraz ciśnienie do wyciskania żywicy bogatej w kannabinoidy z kwiatów, haszyszu lub kiefu. Prostownica do włosów i papier pergaminowy to narzędzia, które pozwalają samodzielnie sporządzić koncentrat, konkurencyjny dla metod ekstrakcji pod kątem smaku, mocy i efektu działania.

Żywica z THC z pewnością wpływa na rynek konopny. W Stanach Zjednoczonych coraz więcej przychodni i punktów medycznych oferuje marihuanę w formie dabba, który okazał się łatwy w produkcji, niezwykle i aromatyczny.

Zrób go więc sam!

Składniki potrzebne do samodzielnego przygotowania dabba:

  1. Prostownica do włosów (spróbuj znaleźć taką z niskimi ustawieniami temperatury, od 140*C przy wyższej temperaturze podczas odparowywania stracisz cenne terpeny)
  2. Materiał konopny (mogą to być kwiaty marihuany, haszysz lub kief)
  3. Pergamin (niebielony, jeśli to możliwe)
  4. Narzędzie do zebrania przygotowanego dabba (dabber lub inny metalowy lob silikonowy „patyczek”, postaw na kreatywność!)
  5. Rękawice żaroodporne dla bezpieczeństwa
😉

Zachowaj ostrożność przy obchodzeniu się z prostownicą i używaj rękawic odpornych na wysoką temperaturę jako dodatkowego środka bezpieczeństwa – nie chcemy, abyś się spalił! 

Cztery proste kroki przygotowania dabba:

KROK 1:

Włącz prostownicę i ustaw najniższa temperaturę do najniższego ustawienia (140-165 C) i odetnij mały kawałek papieru pergaminowego (10 x 10 cm). Złóż go na pół i włóż susz konopny pomiędzy złożony pergamin, następnie lekko ściśnij palcami.

KROK 2:

Ostrożnie wyrównaj kwiaty wewnątrz papieru pod prostownicą i zastosuj bardzo silny nacisk przez około 3-7 sekund. Poczekaj, aż usłyszysz skwierczenie i puść prostownicę. Oznacza to, że żywica wytopiła się z materiału roślinnego.

KROK 3:

Usuń próbkę z gorącej powierzchni i rozłóż pergamin. Oderwij wyciśniętą żywicę i przełóż ją do odpowiedniego opakowania silikonowego. Jest to bardzo lepki proces, więc bądź cierpliwy i ostrożny. W przypadku większych partii używaj zawsze czystego i zbierz całą żywicę na koniec po zakończeniu całego procesu.

(OPCJONALNIE) KROK 4:

Jeśli chcesz, usuń widoczny materiał roślinny. Złóż gotowy produkt między pergaminem i spłaszcz go według własnych upodobań. Następnie użyj czystego narzędzia do wybrania wszelkich cząstek roślinnych. Możesz umieścić substancję na zimnej powierzchni na kilka sekund, jeśli potrzebujesz otrzymać mniej lepką formę.

Teraz rozgrzej bongo i spróbuj swojego dzieła.

Gratulacje! Właśnie zostałeś dabowym artystą!

Źródło: http://spizganeziomki.net/instrukcja-przygotowania-dabbow-w-warunkach-domowych/

Leave a Reply