Znasz ten sposób zażywania marihuany?

Znasz ten sposób zażywania marihuany?

Konopie to wyjątkowy lek, który przez wieki był stosowany był przez wszystkie kultury na całym świecie. Demonizowane przez wiele lat lekarstwo zmuszone zostało do przejścia do podziemia, jednak przetrwało dzięki osobom dostrzegającym jego mnogie zastosowanie. Jest to również lek, który w przeciwieństwie do wielu pozostałych, może być przyjmowany na różne sposoby.

Niektóre z najczęstszych sposobów stosowania konopi indyjskich to inhalacja poprzez palenie lub waporyzowanie suszonych kwiatów oraz podjęzykowe zażycie oleju pozyskanego z rośliny. Pozostałe metody przyjmowania cannabis obejmują żywność konopną, środki lecznicze, nalewki czy kapsułki. Istnieją również plastry oraz czopki zawierające marihuanę, a także różne produkty do stosowania miejscowego, takie jak balsamy, kremy i maści.

Jedną z metod zażycia marihuany jest metoda Pechoti, stosowana powszechnie w niektórych kulturach na świecie. Mimo tego, że nie jest u nas najpopularniejsza, zapewnia dodatkowe korzyści z konsumpcji konopi.

Czym jest Pechoti? Najprościej mówiąc, jest to gruczoł za pępkiem. Podczas ciąży składniki odżywcze przenoszone są z matki do płodu za pośrednictwem pępowiny. Na końcu tej pępowiny znajduje się gruczoł Pechoti, który pozostaje po urodzeniu u każdego człowieka. Połączony jest on z ponad 72 000 nerwami, które biegną przez całe ciało do różnych narządów i tkanek.

W krajach i kulturach praktykujących medycynę ajurwedyjską, stosowanie olejków za pomocą Pechoti jest powszechną praktyką w leczeniu wielu różnych dolegliwości fizycznych i psychicznych. Nałożenie oleju na pępek w celu wchłonięcia przez gruczoł Pechoti wykorzystywane było do leczenia wszystkiego, od suchych oczu i słabego wzroku, po bóle stawów, problemy żołądkowo-jelitowe i wiele innychdolegliwości.

Stosując olej konopny do pępka, następuje rozprzestrzenienie go po organizmie za pośrednictwem Pechoti. Kannabinoidy mają wtedy zdolność dotarcia do każdej części ciała. Tego efektu nie jest w stanie dostarczyć żadna inna metoda stosowania cannabis.

Dekady prohibicji sprawiły, że tradycyjne metody konsumpcji marihuany zanikły.

Dzięki postępowi technologicznemu dostępnych jest jednak coraz więcej informacji na temat rozprzestrzeniającej się legalizacji marihuany. Możemy dzięki temu spodziewać się coraz nowszych i jeszcze bardziej niewiarygodnych sposobów korzystania z tej rośliny. Nadszedł czas, aby uwolnić konopie!

Źródło: http://spizganeziomki.net/znasz-ten-sposob-zazywania-marihuany/

Leave a Reply